Innowacja
MASKA ANTYSMOGOWA ANTYALERGICZNA BROYX DELTA BLACK

MASKA ANTYSMOGOWA ANTYALERGICZNA BROYX DELTA BLACK

Ten produkt kupisz w sklepach:

Maska antysmogowa i antyalergiczna BROYX ANTYSMOG DELTA BLACK jest certyfikowanym środkiem ochrony osobistej i posiada znak bezpieczeństwa CE.

Z dumą informujemy iż nasze maski otrzymały Atest COVID jako maski  wielokrotnego użytku do celów pozazawodowych w klasie FFP1-do celów profesjonalnych.

Maski BROYX to pierwsze w Polsce niskooporowe certyfikowane maski sportowe, zgodne z prawem UE.

Maska Antysmogowa BROYX DELTA chroni przed zanieczyszczeniami powietrza: pyłami PM10, PM2.5, PM0.3 i mniejszymi, aerozolami, smogiem, alergenami wziewnymi, benzopirenem.

Maska jest wyposażona w dwa zawory, co ułatwia swobodne wydychanie powietrza.. Wykorzystuje czterowarstwowy, wymienny filtr z warstwą węgla aktywnego i włókniny elektretowej typu HEPA-FFP1.

Maska posiada badania polskiego instytutu CIOP i przeszła pełną certyfikację dla środków ochrony osobistej.

Dedykowana jest dla osób wrażliwych na zanieczyszczenia i tych, które przebywają w miejscach o podwyższonym stężeniu pyłów, grzybów etc.

Model BROYX ANTYSMOG SPORT DELTA BLACK ma czaszę wykonaną z neoprenu.

Zaletą tej maski jest wysoka elastyczność, a także unikatowe mocowanie wokół uszu dodatkowo stabilizujące maskę oraz ochrona przed chłodem.

Opakowanie zawiera kompletną maskę i dodatkowy filtr.

Maska Antysmogowa BROYX DELTA dystrybuowana jest przez oficjalnego dystrybutora SPORT SQUARE Sp. z o.o.

Kup teraz za ok. 179,99 ZŁ*

*Średnia cena detaliczna

Korzyści z użytkowania maski

 • Stanowi zabezpieczenie przed wirusami i bakteriami- w tym COVID
 • Chroni przed szkodliwym działaniem smogu osoby wrażliwe i szczególnie narażone na jego działanie.
 • Filtruje pyły i uciążliwe zapachy.
 • Umożliwia uprawianie sportu dzięki bardzo niskim oporom.
 • Zabezpiecza przed szkodliwym dla zdrowia wpływem smogu.
 • Maska posiada wymienne filtry.
 • Różne rozmiary umożliwiają indywidualne dopasowanie.

Dla kogo?

Maska została zaprojektowana dla osób uprawiających sport, a także do użytku codziennego w trakcie spacerów.

Maska dopuszczana jest także do użytku jako środek ochrony indywidualnej układu oddechowego i do zastosowań profesjonalnych.

Ze względu na bardzo niskie opory oddychania maska BROYX ANTYSMOG SPORT DELTA BLACK polecana jest osobom, które są wrażliwe na występujące w powietrzu zanieczyszczenia, spędzają dużo czasu w komunikacji miejskiej- zależy im na ochronie zdrowia.

 

 

Zastosowane technologie

 • Lekka, wykonana z neoprenu- zapewnia doskonałe dopasowanie do twarzy.
 • Dwa zawory na policzkach BROYX VALVE V2 ułatwiają swobodne wydychanie powietrza,
 • Maskę charakteryzują wyjątkowo małe opory oddychania i wysoki wskaźnik filtracji.
 • Maska wykorzystuje czterowarstwowy wkład filtrujący BROYX 4P1. Filtr zawiera między innymi włókninę filtrującą- elektretową typu HEPA-FFP1 oraz warstwę węgla aktywnego.
 • Wysoka skuteczność wynika ze specjalnej konstrukcji warstwy filtracyjnej – włókna są naładowane elektrostatycznie, co powoduje przyciąganie zawieszonych w powietrzu cząstek i kropel i ułatwia ich osadzanie na włókninie filtracyjnej.
 • Anatomiczny kształt maski oraz nosek z pamięcią kształtu idealnie dopasowuje maskę do twarzy.
 • Elastyczna gąbka pod noskiem zapewnia komfort użytkowania.  Neopren zapewnia dopasowanie i dodatkową ochronę termiczną.
 • Filtry BROYX ANTYSMOG SPORT 4P1 są wymienne.
 • Maskę łatwo dopasowuje się za pomocą zapięcia na rzepy.
 • Maska posiada elementy odblaskowe- wpływające na bezpieczeństwo użytkownika.
 • Waga: około 50g.

 

Wybór rozmiaru

Wybierając maskę upewnij się  że dopasowanie jest prawidłowe.

Dobrze dopasowana-szczelna maska będzie lepiej zabezpieczała przed zanieczyszczeniami.

Maski Broyx oferowane są w rozmiarach:

 • M zaprojektowana dla użytkowników o szczupłej i średniej budowie twarzy. Obwód głowy 48-56cm, wysokość od nasady nosa do brody ok.14cm.
 • L zaprojektowana dla użytkowników o wadze średniej i szerokiej budowie twarzy. Obwód głowy 52-60cm, wysokość od nasady nosa do brody ok.15cm.

 

 

Certyfikaty

Maska posiada znak bezpieczeństwa CE, który jest obowiązkowy dla wszystkich tzw. masek antysmogowych w Unii Europejskiej.

Maska BROYX ANTYSMOG SPORT DELTA BLACK jest Certyfikowanym Sprzętem Ochrony Indywidualnej (ang. Personal Protective Equipment) i nadaje się do zastosowań amatorskich i profesjonalnych.

Maska jest zgodna z normą EN149:2009 w klasie FFP1 NR.

CIOP deklaracja zgodnosci UE -700

BAZA WIEDZY

DO CZEGO SŁUŻY MASKA ANTYSMOGOWA ?
 • Co to jest maska antysmogowa i do czego służy ?

Maska antysmogowa to potoczna nazwa półmaski filtrującej. Działanie półmaski filtrującej polega na oczyszczaniu wdychanego powietrza z substancji niebezpiecznych, takich jak aerozole atmosferyczne, w tym także smogu.

 • Co to jest smog ?

Smog to zjawisko atmosferyczne, powstałe w wyniku wymieszania się mgły z dymem i spalinami. Wchodzące w skład smogu związki chemiczne, pyły i znaczna wilgotność stanowią zagrożenie dla zdrowia człowieka.

 • Co to jest sportowa maska antysmogowa i czym różni się od innych masek ?

Podczas aktywności fizycznej nasze zapotrzebowanie na tlen znacząco się zwiększa. Oddech staje się częstszy i głębszy. Półmaska sportowa jest zaprojektowana do użytkowania podczas aktywności fizycznej, dlatego zapewnia bardzo wysoką oddychalność przy zachowaniu dobrej filtracji.

 • Czy sportowa maska antysmogowa może być używana poza sportem ?

Oczywiście. Półmaski BROYX ANTYSMOG SPORT są certyfikowanymi środkami ochrony indywidualnej (posiadają znak bezpieczeństwa CE) i sprawdzają się zarówno w zastosowaniach rekreacyjnych, jak i profesjonalnych.

 • Komu polecamy nosić maskę ?

Półmaski filtrujące BROYX polecamy używać wszystkim osobom narażonym na kontakt z pyłami zawieszonymi, w tym smogiem. Półmaska może być stosowana do ochrony układu oddechowego w czasie uprawiania sportu, rekreacji oraz w czasie przebywania na otwartej przestrzeni, kiedy mamy do czynienia z pogorszoną jakością powietrza, lub gdy występują w powietrzu naturalne, acz niepożądane pyłki.

 

FILTRACJA MASEK BROYX ANTYSMOG BROYX
 • Przed czym chroni maska ?

Półmaska chroni przed zawieszonymi w powietrzu kroplami cieczy oraz pyłami – pyłem zawieszonym, PM2.5 oraz PM10, pyłkami pochodzenia naturalnego, grzybami, roztoczami. Zanieczyszczenia są odfiltrowywane w czterowarstwowym wkładzie filtracyjnym.

 • Jaka jest różnica pomiędzy modelami ?

Obydwa modele wyposażone są w identyczne czterowarstwowe wkłady filtrujące BROYX 4P1, natomiast zasadnicza różnica polega na konstrukcji czaszy maski. Model BROYX ANTYSMOG SPORT 500 i ALFA mają czaszę wykonaną z ażurowej włókniny poliestrowej, natomiast czasza w modelu BROYX ANTYSMOG SPORT 700 i DELTA wykonana jest z neoprenu i ma inny system mocowania. Zaletą modeli masek  BROYX 500 i ALFA jest jego duża paroprzepuszczalność, natomiast modelu BROYX 700 i DELTA – elastyczność, podwyższona stabilność oraz dodatkowa ochrona twarzy przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

 • Jaki maska ma filtr ?

Półmaski BROYX ANTYSMOG SPORT są wyposażone w czterowarstwowy wkład filtrujący BROYX 4P1. Filtr zawiera między innymi włókninę filtrującą elektretową typu HEPA FFP1, oraz warstwę węgla aktywnego.

 • Jak działa filtr maski ?

Usuwanie cząstek stałych oraz kropel cieczy odbywa się na zasadzie przechodzenia powietrza przez kolejne warstwy filtra i osadzania zanieczyszczeń na włóknach warstwy filtrującej. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów oczyszczania powietrza z cząstek aerozolowych. Wysoka skuteczność wynika ze specjalnej konstrukcji warstwy filtracyjnej – włóknina jest naładowana elektrostatycznie, co powoduje przyciąganie zawieszonych w powietrzu aerozoli i ułatwia ich osadzanie na części filtracyjnej.

 • Co to jest klasa filtracji maski ?

Klasa filtracji maski określa skuteczność filtracji. Zgodnie z obowiązującą w EU normą EN 149 wyróżnia się trzy klasy, oznaczone: FFP1, FFP2 oraz FFP3. Im wyższy jest numer, tym większa jest minimalna gwarantowana skuteczność filtracji (ale jednocześnie zwiększają się opory oddechowe).

 • Dlaczego skuteczność filtracji włókniny filtra nie równa się filtracji całej maski ?

Wysokiej jakości włóknina filtracyjna jest konieczna, ale nie jest wystarczająca do skonstruowania skutecznej maski. Konstrukcja półmaski nie jest w stanie zapewnić idealnej szczelności do twarzy. Obecność wszelkiego rodzaju szczelin i otworów powoduje zasysanie nieoczyszczonego powietrza i drastycznie obniża stopień ochrony. Stąd dopasowanie maski do twarzy użytkownika oraz odpowiednia konstrukcja wkładu filtracyjnego (między innymi wklejone zawory wydechowe, uszczelka nosowa) są tak ważne dla zapewnienia skutecznej ochrony.

 • Dlaczego maski BROYX ANTYSMOG SPORT mają klasę FFP1, a nie FFP2 lub FFP3 ?

Półmaski te zostały zaprojektowane tak, aby zapewniać dobry stopień ochrony FFP1 przy zachowaniu maksymalnej oddychalności (czyli minimalnych oporów przepływu powietrza). Osiągnięcie stopnia ochrony FFP2, a nawet FFP3 jest możliwe, ale wiąże się z dużym wzrostem oporów oddechowych, zwłaszcza przy zwiększonym zapotrzebowaniu na powietrze, spowodowanym wysiłkiem fizycznym.

 • Co to są filtry typu HEPA?

Jest to grupa filtrów wysokiej efektywności, od E10 85%+ do U17 99,999995%+

W ramach filtrów typu HEPA wyróżniamy podgrupy EPA, HEPA i ULPA.

 • Co to jest filtr HEPA?

Jest to filtr klasy H13 lub H14. Filtry te charakteryzują się bardzo dużą efektywnością usuwania zanieczyszczeń powietrza, kosztem bardzo wysokich oporów. Filtry HEPA stosowane są zarówno w laboratoriach przemysłowych, jak i na salach operacyjnych, które wymagają najwyższej sterylności powietrza. Niestety, z uwagi na wysokie opory przepływu powietrza, nie nadają się do stosowania w maskach antysmogowych. Są natomiast wykorzystywane w systemach oczyszczania powietrza, klimatyzatorach, odkurzaczach, a więc wszędzie tam, gdzie można zastosować wymuszony przepływ powietrza.

 • Co to jest filtr EPA ?

Jest to filtr klasy E10, E11 lub E12. Tego rodzaju filtry charakteryzują się skutecznością filtracji niewiele niższą do filtrów HEPA, ale znacznie niższymi oporami powietrza, przy bardzo podobnej skuteczności. Dla porównania skuteczność filtrów EPA E12 to 99,5%, natomiast HEPA H13 to 99.95%. Istotną różnicę stanowią natomiast znacznie niższe opory przepływu w filtrach EPA, a co za tym idzie znacznie większa łatwość oddychania i komfort użytkowania półmaski.

 • Co to jest filtr N99 ?

Jest to oznaczenie stosowane w USA, gdzie podział półmasek filtrujących określa prawo federalne (42 CFR Part 84). Ta klasyfikacja nie jest spójna z normami europejskimi, zakłada inną systematykę badań  i nie jest podstawą do certyfikacji w UE!

 • Po co zawory BROYX VALVE V2 są zamocowane na stałe w filtrze BROYX 4P1?

Dla zapewnienia najlepszej szczelności. Zastosowany sposób mocowania zaworów minimalizuje przeciek nieoczyszczonego powietrza pomiędzy zaworem a wkładem filtrującym. Obecność wszelkiego rodzaju szczelin i otworów powoduje bowiem zasysanie nieoczyszczonego powietrza i drastycznie obniża stopień ochrony.

Znak CE – dlaczego jest ważny?

Symbol CE to deklaracja producenta, że wyrób przeszedł specjalistyczne badania i spełnia normy jakości i bezpieczeństwa.

 • Czy znak CE jest obowiązkowy dla masek antysmogowych ?

Tak, jest to obowiązkowa certyfikacja dla wszystkich masek filtrujących we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Unia Europejska przykłada bardzo dużą wagę do ochrony użytkowników półmasek, dlatego certyfikacja jest rozbudowana, a skuteczność – regularnie sprawdzana. Każda półmaska filtrująca stanowi środek ochrony osobistej, trzeciej – najwyższej kategorii.

 • Dlaczego oznakowanie znakiem CE i  certyfikacja EN149 są ważne ?

Testy, przeprowadzane w laboratorium certyfikowanym w ramach normy EN149, są dla maski tym, czym są niezależne testy użytkowe i zderzeniowe dla samochodu. Użytkownik maski nie jest w stanie samodzielnie ocenić skuteczności filtracji maski, dlatego wyręcza go w tym laboratorium notyfikowane, prowadzące certyfikację i kontrolę. Przejście pełnego, kompletnego badania wg normy EN149 jest krokiem do uzyskania prawa znakowania półmaski filtrującej znakiem bezpieczeństwa CE.

 • Co zawierają badania maski przeprowadzone przez laboratorium notyfikowane ?

Badania takie sprawdzają bezpieczeństwo i skuteczność działania, między innymi skuteczność filtracji, opory oddychania, palności maski, przecieki powietrza…. Poza tym w procesie certyfikacji sprawdzane są procesy produkcji i utrzymania jakości, oznakowanie produktu, informacje dla użytkownika.

 • Czy maski bez znaku CE nie działają?

Nie jesteśmy w stanie tego stwierdzić, gdy producent nie wykonał obowiązkowych badań, aby to udowodnić. Nie mamy wtedy żadnej gwarancji, że maska działa i że jest bezpieczna dla użytkownika.

Najgorsze przebadane w laboratorium maski mają skuteczność zero.

Jakie technologie zastosowano w maskach BROYX ANTYSMOG SPORT 500 i 700 ?
 • technologie zastosowane w masce BROYX ANTYSMOG SPORT 500, ALFA

  • Filtry BROYX 4P1 – dla skutecznej filtracji
  • Zawory BROYX VALVE V2 – dla ułatwienia wydechu
  • Czasza BROYX 500, ALFA
   • Materiał czaszy poliester = bardzo wysoka oddychalność i paroprzepuszczalność
   • Konstrukcja 360° = maska zapinana z tyłu daje możliwość precyzyjnego dopasowania
   • Solidny szeroki rzep = łatwa regulacja rozmiaru
   • Odblask w tylnej części maski = podwyższone bezpieczeństwo
   • Bardzo niska masa = komfort i stabilność na głowie
   • Nosek z doszczelnieniem = komfort i szczelność
 • technologie zastosowane w masce BROYX ANTYSMOG SPORT 700, DELTA

  • Filtry BROYX 4P1 – dla skutecznej filtracji
  • Zawory BROYX VALVE V2 – dla ułatwienia wydechu
  • Czasza BROYX 700, DELTA
    • Materiał czaszy neopren = elastyczność oraz dodatkowa ochrona twarzy przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi
    • Nauszniki = podwyższona stabilność maski na głowie
    • Konstrukcja 360° = maska zapinana z tyłu daje możliwość precyzyjnego dopasowania
    • Solidny szeroki rzep = łatwa regulacja rozmiaru
    • Odblask w tylnej części maski = podwyższone bezpieczeństwo
    • Bardzo niska masa = komfort i stabilność na głowie
    • Nosek z doszczelnieniem = komfort i szczelność

Cena: ok. 179,99 ZŁ*

*Średnia cena detaliczna

logo

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie
Twoje pytania.