Innowacja
WYMIENNE FILTRY DO MASEK BROYX

WYMIENNE FILTRY DO MASEK BROYX

Ten produkt kupisz w sklepach:

Wymienne filtry pozwalają na przedłużenie użytkowania maski.

Czterowarstwowy wkład filtrujący BROYX 4P1 zawiera między innymi włókninę filtrującą- elektretową typu HEPA-FFP1oraz warstwę węgla aktywnego.

Wysoka skuteczność filtra wynika ze specjalnej konstrukcji warstwy filtracyjnej jej włókna są naładowane elektrostatycznie, co powoduje przyciąganie zawieszonych w powietrzu cząstek i kropel i ułatwia ich osadzanie na włókninie filtracyjnej.

Niskie opory oddychania są wynikiem optymalnej konstrukcji filtra, powstałego w wyniku badań laboratoryjnych. Filtr BROYX 4P1 zapewnia dobrą skuteczność dla większości zastosowań miejskich. Ważna dla konstrukcji filtra jest również eliminacja grubych i wysokooporowych warstw włóknin.

ILOŚĆ:  2 sztuki

Rozmiar: uniwersalny dla masek M i L.

Dla modeli: SPORT 500, ALFA, SPORT 700, DELTA.

Kup teraz za ok. 59,99 ZŁ*

*Średnia cena detaliczna

Zastosowanie

Dzięki zastosowanym filtrom oraz budowie maski półmaska chroni przed zawieszonymi w powietrzu kroplami cieczy oraz pyłami – pyłem zawieszonym, PM2.5 oraz PM10, pyłkami pochodzenia naturalnego, grzybami, roztoczami. Zanieczyszczenia są odfiltrowywane w czterowarstwowym wkładzie filtracyjnym.

Co ważne przedstawione przez nas maski BROYX pozwalają na swobodne uprawianie sportu przy odpowiednio wysokiej filtracji zanieczyszczeń.

Ważną kwestią w użytkowaniu maski  jest systematyczna wymiana filtrów stosownie do warunków i częstotliwości użytkowania.

 

Specyfikacja produktu

Oferowane przez nas filtry pozwalają na przedłużenie użytkowania maski dzięki wymiennym wkładom.

Wykorzystywany w masce czterowarstwowy wkład filtrujący BROYX 4P1. zawiera między innymi włókninę filtrującą- elektretową typu HEPA-FFP1 oraz warstwę węgla aktywnego.

Wysoka skuteczność wynika ze specjalnej konstrukcji warstwy filtracyjnej – włókna są naładowane elektrostatycznie, co powoduje przyciąganie zawieszonych w powietrzu cząstek i kropel i ułatwia ich osadzanie na włókninie filtracyjnej.

Dzięki zastosowanym filtrom oraz budowie maski półmaska chroni przed zawieszonymi w powietrzu kroplami cieczy oraz pyłami – pyłem zawieszonym, PM2.5 oraz PM10, pyłkami pochodzenia naturalnego, grzybami, roztoczami. Zanieczyszczenia są odfiltrowywane w czterowarstwowym wkładzie filtracyjnym.

Co ważne przedstawione przez nas maski BROYX pozwalają na swobodne uprawianie sportu przy odpowiednio wysokiej filtracji zanieczyszczeń.

Ważną kwestią w użytkowaniu maski  jest systematyczna wymiana filtrów stosownie do warunków i częstotliwości użytkowania.

 

Certyfikaty

Jest to certyfikowany produkt o najwyższych parametrach filtracji przy możliwości używania go podczas aktywności fizycznej. Zapewniają to znak CE oraz inne badania, a w konsekwencji uzyskane certyfikaty.

* Certyfikacja na zgodność z normą EN149:2009 w klasie FFP1 NR, która  jest obowiązkowa dla wszystkich tzw. masek antysmogowych w Polsce.

** Maska jest Certyfikowanym Sprzętem Ochrony Indywidualnej (ang. Personal Protective Equipment) i nadaje się do zastosowań amatorskich i profesjonalnych.

 

CIOP deklaracja zgodnosci UE-500

CIOP deklaracja zgodnosci UE -700

BAZA WIEDZY

DO CZEGO SŁUŻY MASKA ANTYSMOGOWA ?
 • Co to jest maska antysmogowa i do czego służy ?

Maska antysmogowa to potoczna nazwa półmaski filtrującej. Działanie półmaski filtrującej polega na oczyszczaniu wdychanego powietrza z substancji niebezpiecznych, takich jak aerozole atmosferyczne, w tym także smogu.

 • Co to jest smog ?

Smog to zjawisko atmosferyczne, powstałe w wyniku wymieszania się mgły z dymem i spalinami. Wchodzące w skład smogu związki chemiczne, pyły i znaczna wilgotność stanowią zagrożenie dla zdrowia człowieka.

 • Co to jest sportowa maska antysmogowa i czym różni się od innych masek ?

Podczas aktywności fizycznej nasze zapotrzebowanie na tlen znacząco się zwiększa. Oddech staje się częstszy i głębszy. Półmaska sportowa jest zaprojektowana do użytkowania podczas aktywności fizycznej, dlatego zapewnia bardzo wysoką oddychalność przy zachowaniu dobrej filtracji.

 • Czy sportowa maska antysmogowa może być używana poza sportem ?

Oczywiście. Półmaski BROYX ANTYSMOG SPORT są certyfikowanymi środkami ochrony indywidualnej (posiadają znak bezpieczeństwa CE) i sprawdzają się zarówno w zastosowaniach rekreacyjnych, jak i profesjonalnych.

 • Komu polecamy nosić maskę ?

Półmaski filtrujące BROYX polecamy używać wszystkim osobom narażonym na kontakt z pyłami zawieszonymi, w tym smogiem. Półmaska może być stosowana do ochrony układu oddechowego w czasie uprawiania sportu, rekreacji oraz w czasie przebywania na otwartej przestrzeni, kiedy mamy do czynienia z pogorszoną jakością powietrza, lub gdy występują w powietrzu naturalne, acz niepożądane pyłki.

 

FILTRACJA MASEK BROYX ANTYSMOG BROYX
 • Przed czym chroni maska ?

Półmaska chroni przed zawieszonymi w powietrzu kroplami cieczy oraz pyłami – pyłem zawieszonym, PM2.5 oraz PM10, pyłkami pochodzenia naturalnego, grzybami, roztoczami. Zanieczyszczenia są odfiltrowywane w czterowarstwowym wkładzie filtracyjnym.

 • Jaka jest różnica pomiędzy modelami ?

Obydwa modele wyposażone są w identyczne czterowarstwowe wkłady filtrujące BROYX 4P1, natomiast zasadnicza różnica polega na konstrukcji czaszy maski. Model BROYX ANTYSMOG SPORT 500 i ALFA mają czaszę wykonaną z ażurowej włókniny poliestrowej, natomiast czasza w modelu BROYX ANTYSMOG SPORT 700 i DELTA wykonana jest z neoprenu i ma inny system mocowania. Zaletą modeli masek  BROYX 500 i ALFA jest jego duża paroprzepuszczalność, natomiast modelu BROYX 700 i DELTA – elastyczność, podwyższona stabilność oraz dodatkowa ochrona twarzy przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

 • Jaki maska ma filtr ?

Półmaski BROYX ANTYSMOG SPORT są wyposażone w czterowarstwowy wkład filtrujący BROYX 4P1. Filtr zawiera między innymi włókninę filtrującą elektretową typu HEPA FFP1, oraz warstwę węgla aktywnego.

 • Jak działa filtr maski ?

Usuwanie cząstek stałych oraz kropel cieczy odbywa się na zasadzie przechodzenia powietrza przez kolejne warstwy filtra i osadzania zanieczyszczeń na włóknach warstwy filtrującej. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów oczyszczania powietrza z cząstek aerozolowych. Wysoka skuteczność wynika ze specjalnej konstrukcji warstwy filtracyjnej – włóknina jest naładowana elektrostatycznie, co powoduje przyciąganie zawieszonych w powietrzu aerozoli i ułatwia ich osadzanie na części filtracyjnej.

 • Co to jest klasa filtracji maski ?

Klasa filtracji maski określa skuteczność filtracji. Zgodnie z obowiązującą w EU normą EN 149 wyróżnia się trzy klasy, oznaczone: FFP1, FFP2 oraz FFP3. Im wyższy jest numer, tym większa jest minimalna gwarantowana skuteczność filtracji (ale jednocześnie zwiększają się opory oddechowe).

 • Dlaczego skuteczność filtracji włókniny filtra nie równa się filtracji całej maski ?

Wysokiej jakości włóknina filtracyjna jest konieczna, ale nie jest wystarczająca do skonstruowania skutecznej maski. Konstrukcja półmaski nie jest w stanie zapewnić idealnej szczelności do twarzy. Obecność wszelkiego rodzaju szczelin i otworów powoduje zasysanie nieoczyszczonego powietrza i drastycznie obniża stopień ochrony. Stąd dopasowanie maski do twarzy użytkownika oraz odpowiednia konstrukcja wkładu filtracyjnego (między innymi wklejone zawory wydechowe, uszczelka nosowa) są tak ważne dla zapewnienia skutecznej ochrony.

 • Dlaczego maski BROYX ANTYSMOG SPORT mają klasę FFP1, a nie FFP2 lub FFP3 ?

Półmaski te zostały zaprojektowane tak, aby zapewniać dobry stopień ochrony FFP1 przy zachowaniu maksymalnej oddychalności (czyli minimalnych oporów przepływu powietrza). Osiągnięcie stopnia ochrony FFP2, a nawet FFP3 jest możliwe, ale wiąże się z dużym wzrostem oporów oddechowych, zwłaszcza przy zwiększonym zapotrzebowaniu na powietrze, spowodowanym wysiłkiem fizycznym.

 • Co to są filtry typu HEPA?

Jest to grupa filtrów wysokiej efektywności, od E10 85%+ do U17 99,999995%+

W ramach filtrów typu HEPA wyróżniamy podgrupy EPA, HEPA i ULPA.

 • Co to jest filtr HEPA?

Jest to filtr klasy H13 lub H14. Filtry te charakteryzują się bardzo dużą efektywnością usuwania zanieczyszczeń powietrza, kosztem bardzo wysokich oporów. Filtry HEPA stosowane są zarówno w laboratoriach przemysłowych, jak i na salach operacyjnych, które wymagają najwyższej sterylności powietrza. Niestety, z uwagi na wysokie opory przepływu powietrza, nie nadają się do stosowania w maskach antysmogowych. Są natomiast wykorzystywane w systemach oczyszczania powietrza, klimatyzatorach, odkurzaczach, a więc wszędzie tam, gdzie można zastosować wymuszony przepływ powietrza.

 • Co to jest filtr EPA ?

Jest to filtr klasy E10, E11 lub E12. Tego rodzaju filtry charakteryzują się skutecznością filtracji niewiele niższą do filtrów HEPA, ale znacznie niższymi oporami powietrza, przy bardzo podobnej skuteczności. Dla porównania skuteczność filtrów EPA E12 to 99,5%, natomiast HEPA H13 to 99.95%. Istotną różnicę stanowią natomiast znacznie niższe opory przepływu w filtrach EPA, a co za tym idzie znacznie większa łatwość oddychania i komfort użytkowania półmaski.

 • Co to jest filtr N99 ?

Jest to oznaczenie stosowane w USA, gdzie podział półmasek filtrujących określa prawo federalne (42 CFR Part 84). Ta klasyfikacja nie jest spójna z normami europejskimi, zakłada inną systematykę badań  i nie jest podstawą do certyfikacji w UE!

 • Po co zawory BROYX VALVE V2 są zamocowane na stałe w filtrze BROYX 4P1?

Dla zapewnienia najlepszej szczelności. Zastosowany sposób mocowania zaworów minimalizuje przeciek nieoczyszczonego powietrza pomiędzy zaworem a wkładem filtrującym. Obecność wszelkiego rodzaju szczelin i otworów powoduje bowiem zasysanie nieoczyszczonego powietrza i drastycznie obniża stopień ochrony.

Znak CE – dlaczego jest ważny?

Symbol CE to deklaracja producenta, że wyrób przeszedł specjalistyczne badania i spełnia normy jakości i bezpieczeństwa.

 • Czy znak CE jest obowiązkowy dla masek antysmogowych ?

Tak, jest to obowiązkowa certyfikacja dla wszystkich masek filtrujących we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Unia Europejska przykłada bardzo dużą wagę do ochrony użytkowników półmasek, dlatego certyfikacja jest rozbudowana, a skuteczność – regularnie sprawdzana. Każda półmaska filtrująca stanowi środek ochrony osobistej, trzeciej – najwyższej kategorii.

 • Dlaczego oznakowanie znakiem CE i  certyfikacja EN149 są ważne ?

Testy, przeprowadzane w laboratorium certyfikowanym w ramach normy EN149, są dla maski tym, czym są niezależne testy użytkowe i zderzeniowe dla samochodu. Użytkownik maski nie jest w stanie samodzielnie ocenić skuteczności filtracji maski, dlatego wyręcza go w tym laboratorium notyfikowane, prowadzące certyfikację i kontrolę. Przejście pełnego, kompletnego badania wg normy EN149 jest krokiem do uzyskania prawa znakowania półmaski filtrującej znakiem bezpieczeństwa CE.

 • Co zawierają badania maski przeprowadzone przez laboratorium notyfikowane ?

Badania takie sprawdzają bezpieczeństwo i skuteczność działania, między innymi skuteczność filtracji, opory oddychania, palności maski, przecieki powietrza…. Poza tym w procesie certyfikacji sprawdzane są procesy produkcji i utrzymania jakości, oznakowanie produktu, informacje dla użytkownika.

 • Czy maski bez znaku CE nie działają?

Nie jesteśmy w stanie tego stwierdzić, gdy producent nie wykonał obowiązkowych badań, aby to udowodnić. Nie mamy wtedy żadnej gwarancji, że maska działa i że jest bezpieczna dla użytkownika.

Najgorsze przebadane w laboratorium maski mają skuteczność zero.

Jakie technologie zastosowano w maskach BROYX ANTYSMOG SPORT 500 i 700 ?
 • technologie zastosowane w masce BROYX ANTYSMOG SPORT 500, ALFA

  • Filtry BROYX 4P1 – dla skutecznej filtracji
  • Zawory BROYX VALVE V2 – dla ułatwienia wydechu
  • Czasza BROYX 500, ALFA
   • Materiał czaszy poliester = bardzo wysoka oddychalność i paroprzepuszczalność
   • Konstrukcja 360° = maska zapinana z tyłu daje możliwość precyzyjnego dopasowania
   • Solidny szeroki rzep = łatwa regulacja rozmiaru
   • Odblask w tylnej części maski = podwyższone bezpieczeństwo
   • Bardzo niska masa = komfort i stabilność na głowie
   • Nosek z doszczelnieniem = komfort i szczelność
 • technologie zastosowane w masce BROYX ANTYSMOG SPORT 700, DELTA

  • Filtry BROYX 4P1 – dla skutecznej filtracji
  • Zawory BROYX VALVE V2 – dla ułatwienia wydechu
  • Czasza BROYX 700, DELTA
    • Materiał czaszy neopren = elastyczność oraz dodatkowa ochrona twarzy przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi
    • Nauszniki = podwyższona stabilność maski na głowie
    • Konstrukcja 360° = maska zapinana z tyłu daje możliwość precyzyjnego dopasowania
    • Solidny szeroki rzep = łatwa regulacja rozmiaru
    • Odblask w tylnej części maski = podwyższone bezpieczeństwo
    • Bardzo niska masa = komfort i stabilność na głowie
    • Nosek z doszczelnieniem = komfort i szczelność

Cena: ok. 59,99 ZŁ*

*Średnia cena detaliczna

logo

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie
Twoje pytania.